Deze week staat de arbitrage (binnen o.a. de voetballerij) in de schijnwerpers en wordt respect, begrip en aandacht gevraagd voor deze groep vrijwilligers binnen het voetbalwereldje. Vaak onderschat, bron van kritiek of irritatie, waardoor steeds minder mensen te vinden zijn voor deze onderschatte taak.
Want zonder scheidsrechter kan er niet gespeeld worden, dat is zo simpel als wat. Daarom vraagt de voetbalbond speciaal in deze week aandacht voor hun belangrijke werk. Ga er maar aan staan om 22 van die testosteronbommetjes met korte lontjes in het gareel te houden en er met elkaar een leuke en gezellige sportieve wedstrijd van te maken. Dat is een behoorlijke uitdaging kan ik verzekeren.
Zonder andere vrijwilligers tekort te willen doen wil ik bij v.v. RHOON toch wel één persoon in het bijzonder naar voren halen in dit verband en dat is Richard Kool. Al jaren en jaren op de velden te vinden als scheidsrechter en soms als assistent-scheidsrechter.
Hij is ook scheidsrechter-coördinator waarbij hij arbiters voor wedstrijden bij elkaar “sprokkelt” zodat de wedstrijden onder leiding van één van de arbiters uit de “pot” waaruit hij kan putten. En als er voor een wedstrijd niemand beschikbaar is schroomt hij niet om meerdere wedstrijden op één dag te fluiten. Een gouden vent voor de club dus op wie je nooit tevergeefs een beroep doet.
Want hij doet nog meer en is ook wedstrijdcoördinator die de wedstrijden en kleedlkamers op wedstrijddagen indeelt. Plus overleg heeft met andere clubs als er wedstrijden moeten worden verzet omdat er problemen zijn in het schema door ziekte, vakantie en blessures. Verder is hij het contact met de KNVB voor het inschrijven van de teams, spelers=aangelegenheden en meer.
Dus in deze week van de scheidsrechter speciale aandacht voor clubman RICHARD KOOL en dank namens de hele vereniging voor zijn onbezoldigd vrijwilligerswerk als scheidsrechter en duizendpoot voor v.v. Rhoon
Wim Gé Warnaar
Foto: VoetbalJournaal https://voetbaljournaal.com/richard-kool-op-veel-fronten-actief-bij-vv-rhoon/

